Do najbardziej znanych kolekcji firmy Patek Philippe należą Nautilus oraz Calatrava.

10 września, 2021 0 przez admin

Patek Philippe jest jednym z najsłynniejszych szwajcarskich przedsiębiorstw. Nazywany jest twórcą najbardziej wyrachowanych a także najkosztowniejszych zegarków na świecie. Zegarek marki Patek Philippe łączy i zawiera w sobie luksus, najwyższej jakości rzemiosło oraz też wielopokoleniową tradycję, która to też stanowi istotny fundament marki. W dodatku zegarki tej marki są świetną lokatą pieniędzy, bo ich kwota jest bardzo wysoka. Marka Patek Philippe zalicza się do małej grupy marek na świecie, które przez cały czas swojej działalności są niezależne od bardzo dużych spółek.

Tą firmę już od ponad wieku posiada jedna rodzina.Prawie że wszystkie fragmenty , które budują zegarek firmy Patek Philippe są własnoręcznie i samodzielnie tworzone ciągle przez tego samego producenta ze Szwajcarii. Wszystkie te kwestie sprawiają, że zegarki tej marki stanowią niewiarygodnie istotną pozycję w kolekcji każdego miłośnika wyjątkowych zegarków. W szerokiej ofercie produktów firmy Patek Philippe zobaczyć będziemy mogli aż ponad dwieście różnorodnego typu modeli luksusowych zegarków. Wyróżniają się między innymi wzorami, funkcjami, czy kolorami. Ich typ można scharakteryzować bardziej jako konserwatywny aniżeli przyszłościowy a także fantazyjny. Jeżeli chodzi o tworzywo zrobienia bransolet oraz kopert, w asortymencie firmy dominuje białe, żółte, różowe złoto, jak również najdroższy kruszec, którym jest platyna. Czasami zdarza się, że konstruktorzy przedsiębiorstwa Patek Philippe używają też stali chirurgicznej.

Do najpopularniejszych kolekcji Patek Philippe zaliczamy Nautilus i Calatrava. Calatrava została dołączona do oferty firmy w tysiąc dziewięćset trzydziestym drugim roku. Calatrava wyróżnia się klasyczną, prostoliniową formą, która inspirowana była stylem Bauhaus.Jej nazwa jest nawiązaniem do liliowego krzyża. W średniowieczu używany był on przez zakon rycerski, który pochodził z Calatravy. Ten właśnie symbol służy również za logo przedsiębiorstwa Patek Philippe. Za każdym razem jest on grawerowany na koronce zegarka wyprodukowanego przez Patek Philippe. Nautilus odznacza się swoim sportowym i dynamicznym dizajnem. Tego rodzaju design zaprojektowany został przez bardzo dobrze znanego projektanta zegarków Géralda Genty. To właśnie on stworzył taki klasyk, jak między innymi Audemars Piguet Royal Oak. Marka Patek Philippe jest czymś o wiele więcej aniżeli jedynie fascynującym projektem oraz wyglądem. Firma pokazała swoje możliwości podczas przedstawiania takich kolekcji, jak Complications, czy Grandes Complications. Odnajdujemy w nich modele z wieloma niezwykłymi elementami oraz funkcjami tj. tourbillon, mechanizm bijący, kalendarz wieczny, wskaźnik faz księżyca, jak również funkcja czasu światowego.

Zegarki przedsiębiorstwa Patek Philippe ich działaności na rynku światowym, wliczane są do najbardziej kosztownych oraz do najlepszych na całym świecie. Z ciekawostek możemy napomknąć, iż w roku tysiąc dziewięćset trzydziestym trzecim firma ta ustanowiła rekord, kiedy skonstruowała i sprzedała bankierowi z Ameryki Henry’emu Gravesowi niezwykle skomplikowany jak na tamte czasy kieszonkowy zegarek, który miał aż 24 funkcje. Ten akurat egzemplarz został sprzedany w 1999 roku na dużej aukcji w Nowym Jorku za niewiarygodnie dużą sumę, która sięgnęła jedenastu milionów dolarów.