Indywidualny projekt od samego początku jest tworzony pod daną działkę.

13 lipca, 2021 0 przez admin

Budowa swojego domu to inwestycja, której plan powinniśmy przeanalizować z dużą dokładnością. Pierwszym punktem, który bierzemy pod uwagę jest sam projekt domu – stajemy wtedy przed trudnym wyborem, postawić na indywidualny projekt , który będzie dostosowany do naszych wymagań czy zdecydować się na coś gotowego z dostępnej bazy. Oba rozwiązania mają zalety oraz wady. Wielką zaletą gotowych projektów stworzonych przez wcześniej wybrane przez nas biuro architektlodz.pl jest na pewno krótki czas jego realizacji.

Kilka dni od jego zamówienia nasz projekt jest już gotowy i będziemy mogli przystąpić do załatwiania innych dokumentów. Wykańczając dom będziemy mogli tutaj skorzystać z przykładowych aranżacji, które zazwyczaj pokazują wizualizację danego budynku oraz wnętrz projektów gotowych. Dużym plusem takiego rozwiązania jest na pewno możliwość wyselekcjonowania jednego z ukazywanych wariantów, tego, który w największym stopniu będzie nam odpowiadał. Zaleta, która najczęściej przemawia za wybraniem projektu gotowego to również kilkakrotnie niższa cena niżeli projektu na indywidualne zamówienie.

Projekt indywidualny od początku jest przygotowywany pod wskazaną działkę oraz spełnia wszelkie nasze wymagania. Na koniec dom będzie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju oraz zbudowany z pełną kontrolą ze strony inwestora. Rozwiązanie jednak niesie ze sobą dużo wyższe koszty a dodatkowo dłuższy proces projektowania. Wybór rodzaju projektu naszego domu jest kwestią indywidualną i uzależniony jest od wielu czynników. Opisane opcje wiążą się z minusami i plusami, dlatego przed dokonaniem wyboru powinno się przeanalizować te dwa rozwiązania.