Audiogram to badanie subiektywne.

18 grudnia, 2020 0 przez admin

Słuch pogarsza się wraz z wiekiem oraz z powodu nadmiernego hałasu. Istnieją również inne elementy, mające negatywny wpływ na jakość naszego słuchu. W sytuacji pojawienia się problemów ze słuchem należy wykonać badanie słuchu. Takie badania słuchu możemy wykonać w punktach diagnostycznych czy przychodni. To badanie przeprowadza się w specjalnym pomieszczeniu, gdzie pacjent ubiera słuchawki, przez które docierają do niego dźwięki mające różną częstotliwość. Przy użyciu przycisków pacjent wybiera dźwięki, które słyszy.

To badanie umożliwia nam wyznaczenie progu słyszalności. Audiogram to badanie subiektywne. W sytuacji niedosłuchu u pacjenta trzeba określić czy jest konieczne zakładania aparatu. Wyróżniamy 3 podstawowe typy aparatów słuchowych: aparaty zauszne, aparaty słuchowe wewnętrzne a ponadto ze słuchawką w kanale. Wybieranie właściwego aparatu zależy od typu wady jak również osobistych preferencji. Nowoczesne aparat słuchowy strzelno wyróżnia mały rozmiar, możliwość regulacji głośności, odporność na wszelki uszkodzenia a także różne zakłócenia. Aparaty słuchowe mogą mieć też wiele przydatnych, uzupełniających funkcji takowych jak bezprzewodowa łączność, czy też sposobność podłączenia do posiadanych przez nas innych urządzeń przykładowo smartphone.

Aparat słuchowy jest robiony na indywidualne zamówienie w celu stosownego dopasowania do małżowiny usznej użytkowania. Aparat słuchowy umożliwia poprawę jakości naszego życia i wykluczenie nieprzyjemnych sytuacji w życiu codziennym.