Personalne treningi są w Polsce odbierane zasadniczo jako wymysł.

1 października, 2021 0 przez admin

Treningi personalne są na terenie RP widziane raczej jako fanaberie albo jedynie dla ludzi o wysokich dochodach. Natomiast każdy klub fitness proponuje możliwość zasięgnięcia z wsparcia trenera personalnego, a w większych miejscowościach powstają specjalne kluby treningu z trenerem personalnym. Masa ludzi korzysta z tego typu klubów, co doprowadza do obniżenia cen oraz zachęcenia do pracy nowych trenerów personalnych.

Temat takiego treningu to niezwykle duże spektrum, które zakłada od samego początku profesjonalne podejście do kontrahenta. Oczywiście priorytetową kwestią jest chęć poprawienia sprawności ruchowej oraz sylwetki. Mamy zatem do czynienia z koniecznością przygotowania planu treningowego ,a także konsultacji związanymi z odpowiednim żywieniem. Doskonały trener personalny musi nie tylko wiedzieć, jak dostosować plan ćwiczeń do indywidualnych potrzeb organizmu, lecz przede wszystkim potrafić należycie motywować klienta, a potem niewielkimi krokami ustalać mu następne cele które ma osiągnąć. Poprawnie poprowadzony trening działa nie tylko na nasze ciało, ale na nasz umysł. Pozwala rozładować emocje, złość, jak i pobudzić do pozytywnych działań.

Bardzo wielu trenerów personalnych opowiada, że ich praca z ludźmi trwa 24 godziny na dobę. Po skończeniu treningu, np. który trwa całe 60 minut, nie kończy się praca, dlatego, że klient powinien zamienić aktualny tryb życia na zdrowszy. Taki trener powinien mieć nieustanny kontakt z swoim klientem, doradzać mu nawet poza treningiem w klubie. Da się to zrealizować, np. poprzez określenie dodatkowych aktywności fizycznych, jak i edukację w celu należytego odbierania sygnałów które daje nam organizm.

Pełny pakiet narzędzi powiązany z prowadzeniem fizycznym również u sportowców zagwarantuje trener fizjoterapeuta Katowice W tym wypadku program kursu jest prowadzony poprzez sportowców praktyków, często specjalistów w swych dziedzinach. Oczywiste jest, że im mocniej doświadczony a także wysportowany trener personalny, tym wyższa jakość usług, ale również wyższa cena. Zatem trenera personalnego musimy dopasować do własnej osobistej sytuacji życiowej, bytowej oraz własnych ambicji. Wiele uzależnione jest od tego, co chcielibyśmy zdobyć a także w jak krótkim czasie. Musimy jednakże uważać, bo koszty treningów są niezwykle zróżnicowane i nie zawsze tak jest, że niższa cena znaczy organizowanie treningu poprzez początkującego trenera osobistego.

Natomiast jeśli koszty treningu personalnego są dla nas za duże, można spróbować je obniżyć poprzez skorzystanie z propozycji całych pakietów treningowych. Wykupujemy wtedy od razu serię treningów, przykładowo 10 albo 20, co jest o wiele tańsze a także często może mobilizować do dalszych działań. Jeżeli i tak płacimy za trening… Można także uprawiać sport w parach albo grupach, przeważnie do czterech osób. Nie możemy wówczas oczekiwać, że trener personalny będzie skupiał swoją uwagę wyłącznie na naszej osobie, niemniej jednak cena takiej usługi może wynieść dosłownie około trzydzieści procent wyjściowej kwoty. Jednocześnie w ten sposób zdołamy osiągać podobne rezultaty, co osobiście. Musimy mieć jedynie chęć do pozytywnych zmian w naszym życiu.