Większość ludzi zwraca uwagę na nieładny wygląd zgryzu.

22 maja, 2021 0 przez admin

Poprawianie zgryzu przeprowadza się teraz w dość zwykły sposób, używając do tego różne odmiany aparatów ortodontycznych. Wśród nich wyróżniamy zarówno zdejmowane jak i stałe. Aparaty stałe są oczywiście znacznie lepsze. Z aparatów zdejmowanych mogą zresztą korzystać jedynie dzieci, dlatego osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, zaraz powinna rzucić okiem wyłącznie na ofertę stałych aparatów. Oferta aparatów stałych została jednakże ostatnio mocno rozbudowana.

Dziedzina ortodoncji poszła do przodu i właśnie dzięki temu teraz oferuje osobom różne innowacyjne rozwiązania na naprawę ich zgryzu. Dzięki takim rozwiązaniom na pewno każdy może zagwarantować sobie wspaniały uśmiech. A ze krzywym zgryzem bez wątpienia należy walczyć. Ten problem nie jest wyłącznie kłopotem estetycznym, ponieważ oprócz tego, że bez wątpienia pogarsza nasza prezencję, to przede wszystkim może destrukcyjnie wpływać na stan naszych zębów, powodując ich osłabienie i stają się przyczyną licznych innych zaburzeń zdrowotnych.

Stałe aparaty ortodontyczne przywracają naszym zębom prawidłowe ustawienie i w ten oto prosty sposób korygują zgryz. Konstrukcja stałego aparatu ortodontycznego za każdym razem będzie się składać z bardzo podobnych elementów, czyli głównie z zaczepów a ponadto małych pierścieni, których typy są dostosowywane poprzez doktora do zębów danego pacjenta. Przytwierdza się je później do uzębienia pacjenta na stałe. Te pierścienie są swego rodzaju stelażem, gdyż to one właśnie przymocowywane są do trzonowców i dzięki temu uniemożliwiają aparatowi samodzielny ruch. W tego typu aparatach podstawową funkcję odgrywają też zamki. Kiedyś stałe aparaty ortodontyczne tworzono tylko z metalu, zaś dziś właściwie każdy pacjent otrzymuje do swobodnego wyboru zamki wykonywane z zupełnie innych, zwykle bardzo dobrze prezentujących się materiałów, czyli przede wszystkim ceramiki. Niektóre aparaty stałe są nawet niewidoczne na uzębieniu pacjenta. Produkuje się je z przezroczystych drobnych części z ceramiki, których z większej odległości rzeczywiście nie da się dojrzeć. To, jaki ostatecznie rozmiar będą mieć zamki, zależy też na pewno od wielkości zębów.

Na dzień obecny jednak każdy przyszłościowy aparat jest na tyle eleganckim wyrobem, że żaden pacjent nie powinien mieć najmniejszych obaw przed jego założeniem. Niektórzy mówią nawet, że ma on swój urok. Czasami potrafi stać się wręcz stylowym dodatkiem a także intrygującym uzupełnieniem naszego wyglądu zewnętrznego. Znakomita większość ludzi zwraca szczególną uwagę na nieładny wygląd zgryzu, lecz ważniejsze jest to, iż nieprawidłowe ustawienie zębów może prowadzić do szeregu innych schorzeń i problemów ze zdrowiem.

Czasem krzywy zgryz bywa źródłem nawracających bólów głowy. Bardzo często ma może również prowadzić do paradontozy albo wręcz samoistnego kruszenia się zębów. A czemu mamy się tak męczyć, gdy wszelkie te kłopoty mamy możliwość z łatwością pokonać? Aby to uczynić wystarczy podjąć decyzję o umocowaniu aparatu ortodontycznego.

Autor: Aparaty stałe chorzów