Dużo osób posiada problemy ze zgryzem.

19 grudnia, 2020 0 przez admin

Ortodoncja jest jedną z najbardziej rozwiniętych części medycyny, powiązanych ze stomatologią. Ortodoncja wymaga wielkie doświadczenia i wiedzy, dzięki którym kompetentny ortodonta może dopasować właściwe produkty dla własnych pacjentów. Odpowiednia diagnoza a ponadto dobór sposobu leczenia jest podstawą, by uzyskać pożądany efekt końcowy. Bardzo wiele osób ma problemy ze zgryzem, w tym z kształtem zgryzu. Jedną z metod leczenia, która może pomóc w przypadku tej przypadłości są aparaty stałe chorzów, jakie zakładane są pacjentowi nawet na parę lat.

Przez ten czas, z uwagi na ciągłe wymuszone napięcie, mogą diametralnie zmienić zgryz. Jednym z często leczonych schorzeń do jakich leczenia używa się takie aparaty jest cofnięty zgryz. Taki zgryz objawia się cofnięciem żuchwy w sposób uniemożliwiający właściwe anatomicznie gryzienie posiłków. Nie trzeba wspominać, jak bardzo może to utrudniać codzienne funkcjonowanie osoby, która zmaga się z tym schorzeniem.

Ze względu na wpływ takowych schorzeń czy wad na życie człowieka, lecz też na wygląd zgryzu dziedzina ortodoncji jest bardzo ważna. Ortodoncja pomaga również w robieniu aparatów innych niż stałe na bazie odlewów naszego zgryzu robionych z plastycznego materiału, który jest potem umieszczany w ustach pacjenta a następnie w określonej pozycji zagryzany przez konkretny czas. Dzięki takim odlewom można w przyszłości wyprodukować znakomicie dopasowane aparaty stałe a także tymczasowe.