Światłowodowy internet jest szybki a ponadto tani.

8 grudnia, 2020 0 przez admin

Każdego roku ilość użytkowników internetu rośnie, a jednocześnie użytkownicy chcą od dostawcy przede wszystkim tego, żeby dostępny był bardzo szybki internet, ale również tani internet. Zatem, by spełnić coraz to większe wymagania klientów opracowuje się a także ulepsza różne rodzaje sieci internetowej oraz rodzaju medium. Ażeby sprostać wymaganiom użytkowników i mieć szybki, ale też tani internet, wykorzystuje się najczęściej internet światłowodowy.

Ten internet przesyłany jest za pomocą światłowodu , który jest zamkniętą, niewiarygodnie cienką strukturą , która wykonana jest z włókna szklanego. Nośnikiem informacji w tym przypadku jest światło. Pod względem technicznym internet światłowodowy pozwala na dłuższy zasięg funkcjonowania a także większe pasmo w porównaniu do zwykłego przesyłu. W sieci tradycyjnej do przesyłu informacji używa się prądu elektrycznego, tymczasem internet światłowodowy umożliwia przesył modulowanej fali świetlnej , która emitowana jest przez diodę elektroluminescencyjną (LED) czy laser półprzewodnikowy.

Poza bezspornymi zaletami technicznymi, jakie posiada światłowodowy internet, jego wykonanie jest znacznie tańsze w przyrównaniu do klasycznych miedzianych kabli. Ponadto kable internetu światłowodowego są znacznie lżejsze oraz bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Zastosowanie światłowodu ma mnóstwo zalet, jakie powodują, że światłowodowy internet jest bardzo szybki a oprócz tego tani. To bardzo ważne cechy, aby odbiorca cieszył się zadowolony użytkowaniem internetu.